Sedačka, tedy kus nábytku, který se vyskytuje v mnoha našich domácnostech, by měla být pochopitelně krásná. Protože na estetické stránce čehokoliv (sedačku nevyjímaje) záleží a člověk by na ní měl stejně jako na všem jiném, co doma má, aspoň občas ulpět pohledem plným zalíbení. A nejen pohledem.
větrák nad pohovkou

Rohová sedačka by měla být krásná a ladit se svým okolím. Nemělo by o ní platit třeba to, co zpívával a možná dodnes zpívá Jaroslav Hutka o kamnech, tedy „co vám to v koutě tak hloupě trčí, zmazané strašidlo se vám tam krčí…“

Taková rohová pohovka, jakkoliv už podle názvu předurčená k tomu, aby stála někde v koutě, nemá pozbývat vkusnosti. Může být sice vcelku obyčejná, ale naopak klidně i více než luxusní, může být prostinká stejně jako i lecjakou nadstandardní službičku nabízející. To podle toho, co od ní její majitel očekává a co si objedná a zaplatí.

Co se placení týká, má našinec často tendenci nechat si pomyslně pro korunu koleno vrtat. Ovšem při výběru takové sedačky by měl opravdu dobře zvážit, zda si skutečně vystačí s nějakým tím jednodušším levným kouskem nebo zda bude lepší si něco připlatit za pravý a nefalšovaný luxus.

Mimo ceny pak hraje nejen na významnou roli třeba i velikost. Protože do každé domácnosti se hodí něco poněkud jiného a pochybil by ten, kdo by se snažil vměstnat obří sedačku do své maličké garsonky nebo naopak marně hledal maličký exemplář někde ve svém pokoji zvícím velikosti zámecké jízdárny.
koberec před gaučem

A zřejmě nejideálnější volbou je taková sedačka rohová. Protože se na této můžete uvelebit tak, jak se vám zrovna zlíbí, a podle toho hledět tu tím a tu oním směrem bez pocitu nepohodlí. Nemusíte ji namáhavě celou poponášet a přetáčet, když už se vám pohled jedním směrem znelíbí. Nezíráte z ní pořád jenom na tu jednu jedinou protější stěnu a nemusíte snášet bolesti krční páteře, pokud na ní musíte co chvíli otáčet hlavu na toho, kdo sedí vedle vás a chce s vámi komunikovat.

A proto vám přeji šťastnou volbu při pořizování si nové sedačky. Přeji vám, aby tato byla natolik rohovým skvostem, že kvůli ní budete rádi, budete-li smět trávit klidně i dlouhé hodiny v koutě.

V koutě na ní.