Láska je překrásný cit, po kterém touží mnoho lidí. Každému se toto přání nesplní, i když ji aktivně vyhledávají. Na vině mohou být různé důvody. Ženy hledají ideálního partnera, kdy mají velké nároky, jak by měl vzhledově vypadat, kolik by měl měřit, vážit a jak by se měl chovat. V dnešní době je to téměř nemožné najít svůj vysněný protějšek, a když se to podaří, tak je vyhráno. Zřejmější je pak spíše to, že si vybíráme prvního partnera, ať už se díváme na vzhled nebo na to, jaký má majetek. Avšak počátky nové lásky jsou vždy krásné. Každý z partnerů se snaží něčím ohromit svůj protějšek.
zamilovaný pár
Muži zvou často ženy do luxusních restaurací, jezdí na výlety, chodí do kina nebo na další kulturní akce. Ženy v počátcích vztahů o sebe velmi pečují, nakupují nové oblečení, kosmetiku, aby se co nejvíce líbily svému novému partnerovi. Taková zamilovanost je ve vztahu pár měsíců. Samozřejmě jsou i výjimky, kdy to tak trvá dlouhou dobu. Pokud se partneři znají delší dobu, opadá takové dvoření se. Mohou nastupovat hádky, kdy se projevují různé názory k dané věci. Například při plánování budoucnosti, každý má na ni jiný náhled. Nejčastěji může být problém v plánování dětí a shodnutí se na jejich počtu právě v budoucnosti.
svatební obřad
Někdy dochází k hádkám z důvodů finančních. Většinou partneři se snaží překonat krizi. Láska mezi dvěma lidmi se velmi liší, jaká byla na počátku jejich vztahu a jaká je za pár let. Typickým příkladem je pár, který už má pár let po svatbě, mají malé děti. Muž chodí z práce pozdě, žena je na mateřské dovolené a celodenně pečuje o malé děti. Mezitím se snaží uklízet, vařit, vyřizovat telefony, žehlit svému manželovi, aby měl čisté oblečení do práce. Jakmile se vrátí z práce domů, mnohdy si dá večeři a k tomu se dívá na televizi. Mezi nimi vázne komunikace, dochází k hádkám, kdy manželce vadí jeho chování, nevěnuje se dětem. Žena se cítí osamělá a je sama na výchovu dětí.