Při vývoji prvních počítačů nikdo nejspíše nečekal, kam až to povede. Samozřejmě začátky této techniky byly úplně jiné a o různých internetových stránkách se nám mohlo jen zdát.

Také si pamatujete na ty velké monitory a koukali jsme na to jako bychom tomu vůbec nevěřily. Když jsme za to usedli divili jsme se, kolik toho ten stroj umí.

A nemluvě o prvních počítačových hrách, které jsme hráli před výukou, aby na to učitelé nepřišli.

Práce na notebooku

A kam se to až všude posunulo? Dneska pracujeme téměř všichni na počítačích, které vypadají úplně jinak než kdysi. Doma máme notebooky, tablety a chytré telefony.

 

Vše, co dnes potřebujete najít, ať už recepty, návody, akční letáky, maturitní otázky, či potřebujete cokoliv nakoupit, zvládneme levou zadní na internetu. Je to, ale správně?

Samozřejmě jsou určitě věci, které jsou velmi výhodné a lepší, než byly před několika lety.

Pokud vezmeme možnost nákupu online s donáškou až před dveře, je to skvělé pro maminky na mateřské. Jestliže si vzpomenete, že nemáte napsanou esej do školy a nemáte doma žádnou knihu jako předlohu, také Vám to velmi pomůže.

Sociální sítě

Jenže, dokážou studenti sami cokoliv přečíst a udělat z toho tzv. „výcuc“ jak to po nás chtěli učitelé? Dokážou sami napsat slohovou práci, či přípravu ke zkouškám bez pomoci Googlu? Někteří ano, ale je jich pouze hrstka. Z vlastní zkušenosti vím, že jsem vše také radši hledala na různých stránkách než v knihách.

 

Vyhledávání je jedna věc, ale druhá je věc sociálních sítí? Při založení stránek jako je Facebook si v prvních chvílích nikdo asi neuvědomil kam až to může zajít. Dnešní děti, neví, co je to hrát na schovávanou, hrát vybíjenou, skákat přes gumu a různé hry.

 

Málo mladé generace vídám venku, většina je doma, aby něco nepromeškali, aby si mohli zahrát nejnovější hru, čekají až se připojí další kamarádi, aby si mohli sdělit nejnovější „zážitky“.

Ale o jaké vlastně jde, když jsou celou dobu doma a utíká jim jedno, a pro mě snad jedna z nejdůležitějších věcí na tomto světě, a to je osobní setkání a povídání si s lidmi „z očí do očí“?