Připadá vám dovolená v létě na horách s tenisovou výbavou v tašce na tenis sportoaza.cz tak trochu přitažená za vlasy, protože předpokládáte, že tu budete hlavně chodit na pěší túry nebo jezdit na kole? Pak vězte, že právě na horách jsou ideální podmínky hrát tenis. Proč tomu tak je?

Penziony a hotely mívají tenisové kurty – když vás omrzí chůze v trekových botách napříč horskými kopci a chcete si užít jiný druh pohybu, např. po rovině na pohodlném antukovém kurtu, máte možnost využití tenisových kurtů, které jsou poměrně častým doplňkovým vybavením horských chat, hotelů a penzionů. Stačí si zamluvit termín a domluvit pronájem kurtů předem, a pak už se můžete těšit, že si tenis zahrajete i na dovolené.

tenisová raketa s míčem

Je tu božský klid – kdo se vypraví k moři do známého, vyhlášeného letovisky, měl by počítat s tím, že tu nebude sám, a že se bude možná potkávat s desítkami či stovkami lidí, kteří měli podobný nápad trávit tu volné dny. V létě na horách to však bývá klidnější, zvláště v odlehlejších oblastech, např. v Lužických, Orlických a Jizerských horách. Tenis se vám tu bude hrát mnohem lépe, než v přelidněných místech už jen proto, že je tu ticho, klid, a málokdo tu bude někam spěchat.

tenisák na lajně

Bývá tu více záporných iontů – na tenisovou hru se soustředíte mnohem lépe, když si ji vychutnáte v lůně přírody, a zejména tam, kde se do ovzduší uvolňují tzv. záporné ionty. Bývá to zejména na horách, v blízkosti lesa a nějaké vodní plochy, anebo horské říčky, potoka, vodopádů a dalších jevů, které zvyšují přirozenou vlhkost vzduchu. Nejvíce záporných iontů si při hře užijete při chladnějším počasí s vysokou vlhkostí vzduchu a hlavně tam, kde jsou kurty doslova obklopené zelení – parkem, vzrostlými stromy, lesem, horskou loukou atp.

Krásné prostředí má pozitivní vliv na psychiku – kromě záporných iontů pozitivně vnímáme i vliv okolního prostředí, pokud je pohledné a atraktivní. Asi jako při pohledu na krásnou ženu. Tehdy býváme lépe naladěni, než při sledování různých zrůd a oblud, jaké jsou ztvárněné v některých filmových hororech. Zkrátka hrát tenis na horách s výhledem do okolních lesů a luk je něco úplně jiného, než si jej zahrát v blízkosti rušné autostrády.