Dopravní prostředky jsou velmi zajímavé, avšak potřebné vynálezy, které lidé vymysleli, protože je každý používáme minimálně jednou denně. Jsou to prostředky, které nám umožní se dopravit z místa na místo jinak než po našich vlastních nohách, což je někdy velmi náročné a nikomu se to nechce, obzvlášť proto, že to trvá dlouho a třeba když je zima nebo nesnesitelné vedro, tak je to ještě horší a náročnější, hlavně do takové zimy se nikomu moc nechce, takže je to pro lidi lepší použít nějaký dopravní prostředek.

motorka

Jsou samozřejmě dopravní prostředky, které mají motor a pak tu jsou nemotorová vozidla, které musí pohánět přímo ten, kdo na nich jede. Jedná se například o kolo, které poháníme svými chodidly, skrze které se zapřeme o pedály a roztočíme kola, díky čemuž se můžeme pohybovat. Čím rychleji šlapeme, tím rychleji také jedeme, ale kolo každý zná, princip kola se vysvětlovat ani nemusí. To je stále velmi náročné, obzvlášť do kopce, a navíc když je nepříznivé počasí, jezdit se nedá, to je jasné. Někdo s sebou navíc tahá různé věci a na kole úplně nejde tyto všechny věci převézt. Z tohoto důvodu jsou lepším řešením motorová vozidla, které nemusíme my přímo pohánět.

motorka

Nejznámějším motorovým vozidlem je samozřejmě auto. Skoro každý člověk má své auto, protože mu to přijde jako nejlepší forma, jak se dostat z místa na místo, konkrétně jak se dostat do práce či jet nakoupit, nebo se jen tak vydat na nějaký výlet či dovolenou. Toto jsou důvody, proč lidé raději volí auto a ne obyčejnou MHD, je to zkrátka pohodlnější, navíc s nákupem do MHD – to asi moc nejde, navíc se nikomu s nákupem do MHD nechce. Takže pro převoz věcí a osob je zkrátka lepší auto.

Další dopravní prostředek je ještě motorka, o které vám lidé řeknou, že je nebezpečná. Je to opravdu pravda? Motorka jako taková je asi stejně nebezpečná jako auto, jen jde o to, že řidič není chráněný a snadno se může nějak zranit. Ale pokud umí řidič dobře motorku řídit, problém být nemusí.