Zhubnout není vždycky snadné. Samozřejmě záleží na vašem výchozím bodě. Pro každého bude cesta k jeho vysněné postavě jiná. Nezáleží jen na tom, kolik momentálně vážíte a na jakou hmotnost se chcete dostat, faktorů je mnohem více. Důležité je i to, jak se stravujete a jak jste se stravovali v minulosti. Také to, jestli jste se dříve věnovali nějakého sportu hraje velkou roli. Nesmíme také zapomenout na vaše návyky, jako je spánkový režim, konzumace alkoholu a podobně.

cvičení

Obecně lidé, kteří se dříve aktivně věnovali nějakému sportu mají u hubnutí výhodu. Jejich tělo má totiž takzvanou svalovou paměť. Svaly si „vzpomenou“, že dříve vykonávaly zvýšenou aktivitu a díky tomu se rychleji novému režimu přizpůsobí. Také pokud jste se v minulosti stravovali nějakým velmi zdravým způsobem, může vám to moci. Vaše tělo bude totiž na novou dietu pravděpodobně lépe reagovat. Ale pokud ani jedno není váš případ, tak nezoufejte. Zhubnout samozřejmě může každý, jen pro někoho to zkrátka bude náročnější a delší proces.

žena v posilovně

Nejdůležitější během hubnutí je v každém případě silná vůle a dobrá motivace. Když víte, proč něco děláte, máte větší motivaci u toho vydržet a dotáhnout své snažení do zdárného konce. Pokud si ve svém novém režimu najdete zalíbení a bude vás to i trochu bavit, půjde vám to podstatně lépe a budete mít mnohanásobně větší šanci uspět.

zdravé jídlo

Je vědecky prokázáno, že k hubnutí nepotřebujete držet šílené drastické diety. Důležité je být v mírném kalorickém deficitu, jíst zdravé potraviny a aktivně sportovat. Pokud vás ale různé diety lákají, je dobré si o nich nejdříve co nejvíce nastudovat. V současné době je velmi oblíbená například sacharidová dieta, která naprosto zásadně změní váš jídelníček. V každém případě si svůj hubnoucí plán vždy dobře promyslete a poraďte se s odborníkem, abyste se vyhnuli zdravotním problémům.