O dárky až tak nejde

Přemýšlíte, čím uděláte svému miminku největší radost. Věřte, že mu bude ještě jedno, co mu letos Ježíšek nadělí. Pokud je miminko hodně malé, udělá mu radost nové chrastítko či podobná hračka, která pasuje do ručičky. Pokud je trochu větší, můžete mu nadělit jídelní židličku či suchý bazén plný míčků. Děti určitě potěší i knížky či zvukové hračky jako je houkající auto, dětský mobil či počítač. Brzy zjistí, že když zmáčknou tlačítko, začne hračka vydávat zvuk.

miminko_pod_stromečkem

Pokud bude vašemu potomkovi zanedlouho rok, můžete mu nadělit chodítko či zvířátko na provázku. Naštěstí je vybírání dárků pro malé děti jednoduché.

Aby bylo vše perfektní

Určitě chcete mít na tyto Vánoce pěknou vzpomínku v podobě fotografií. Už během listopadu dělají fotografové akce na vánoční focení, takže si neváhejte zarezervovat termín. Pokud nechcete utrácet peníze za profesionála, poproste kamarádku či kamaráda, ať vám pomůže. Pozvěte ho na návštěvu a zkuste udělat pár pěkných fotek uvnitř nebo třeba na procházce venku. Nezapomeňte si s předstihem objednat vánoční oblečení pro miminko. Pozor, malé děti rychle rostou, dobře zvažte velikost v závislosti na datu, kdy oblečení kupujete. Ať potom na Štědrý den nezjistíte, že jsou ty krásné šaty či ta kouzelná košile vašemu miminku malé.

Tak trochu jiné Vánoce

Nemůžete se dočkat, až strávíte první Vánoce jako opravdová rodina. Konečně dostanou nejkrásnější svátky v roce magický nádech.

vánoce_s_miminkem

Miminku zazpíváte koledy, ukážete mu světýlka na stromečku a možná vám pomůže s trháním vánočního papíru. Pravdou je, že letos ani příští rok si ještě nemusíte lámat hlavu s tím, kam schováte dárky a jak je dopravíte tajně pod stromeček. Pro miminko bude celý rituál Štědrého večera něčím novým a neokoukaným. Vyprávějte mu o Ježíškovi a ukažte mu rodinné tradice jako je rozkrojení jablíčka nebo večerní procházka. Především si užijte společné chvíle, protože první Vánoce jsou jen jednou.