Každý jsme jedineční svou povahou a celkovou naší charakteristikou. Pokud se stane, že na začátku našeho vztahu si rozumíme, ale po pár měsících začnou pomalu přibývat problémy, které se přehlížejí, dokud to není extrémní situace – můžeme se těšit na velký výbuch, který nám náš vztah dokáže pěkně poničit anebo hůř a úplně ho zničí. Jak se máme dostat do stavu, kdy by nám druhý vyhovoval i když si nerozumíme v zásadních věcech a ve věcech typu fungování ve společné režii, bydlení a otázkami týkající se společné budoucnosti?

jeden pár

Jestliže nám začne vztah skřípat tak nezapomeňte, že nejdůležitější složkou je právě komunikace, která nám umožní se vyhnout zbytečným slzám a smutku. Vztah není jen o radosti bez jiných vlivů, ale je to také učinění mnoho kompromisů. Dva lidé jsou odlišní, a přesto že chcete být spolu, tak se nemusí vždy stát, že jste ve všech důležitých názorech za jedno. Takový kompromis znamená ústupek z obou stran natolik, aby to nebylo nepříjemné ani jedné ze stran. Stanovit si určité hranice nebo domluvit se s naším protějškem o navození harmonie může být pekelně těžké, pokud jsou rozdíly až moc odlišné, ale není to nemožné. Zkuste si sednou a říct si, že je nyní čas na rozuzlení a stanovení si cílů tak, abyste byli v příjemném prostředí a atmosféře. Musíte to chtít oba, aby se zamezilo konfliktu.

příroda - milenci

Jestliže jste oba tvrdohlavý a nechcete couvnout, tak si uvědomte, že pokud do vztahu nedáte alespoň to málo a nevyzkoušíte případný kompromis, tak to může znamenat naprostý konec příjemných setkání. Vždy dbejte na nějaká pravidla. Někomu je řešení a hledání vhodné komunikace těžkým břemenem a místo poklidného popovídání se to může zvrtnout. Při takovýmto problému hledejte tu nejlepší možnost, jak navodit partnerovi atmosféru bez zbytečného stresu navíc a možná upozorněte včas, že potřebujete probrat důležitá fakta. Dokáže se pak lépe připravit a obrnit se vůči stresu ze situace, která nastane.