Dobrou zprávou pro všechny, kterým na srdci leží stav životního prostředí, je posun ve vytápění a ohřevu vody pomocí fotovoltaických panelů. Dobrou službu rovněž přinášejí solární tepelné kolektory, které se nejčastěji umísťují na střechy domů. Tam během dne absorbují sluneční paprsky a mění je na tepelnou energii. Na tyto projekty je možné požádat i o dotace. Ale i bez nich se investice vrátí do deseti let v platbách spotřebovanou za energii. Rovněž v osvětlení místností a budov došlo k zázračným technickým posunům. Divil by se i sám Thomas Alva Edison, který v roce 1879 představil světu první žárovku.

Technický pokrok - chytré brýle

Při prvním předvedení svítila celých 40 hodin. Ekologická náhrada, v podobě LED žárovek se objevila v polovině devadesátých let minulého století v Japonsku. Nyní je překonávána tzv. chytrými žárovkami. Které se staly symbolem 21. století. Nových možností LED žárovky nabízejí mnoho. Nejenže umí ovládat intenzitu světla, ale rovněž i měnit jeho barvu. A je možné je spojit s chytrým zařízením v budově či domácím asistentem. A to navíc vlastním hlasem. Velkou nadějí do budoucna přinášejí i miniaturní roboti. Kteří mohou být dobrými pomocníky nejen ve zdravotnictví, ale i v průmyslu, dopravě. A v neposlední řadě i v domácnosti. Přesnost, s jakou jsou schopni  vykonávat naprogramované činnosti, je stoprocentní. Obzvlášť v lékařství je tato jejich technická přednost nedocenitelná.

 Fotovoltaika

Nenáročnou cestou při řešení očních vad je možné jít, pokud si vyberete chytré brýle. Na trhu se objevil tento typ brýlí jak pro běžné nošení, tak i na virtuální realitu. Při každodenním používání nabízejí svému majiteli komfort pozorovatele, který je schopný nahrávat každý prožitý okamžik. Následně ho, včetně zvuku, přehrát do počítače. Dá se jimi uchovat mnoho cenných vzpomínek. Rovněž alternativní způsob dopravy dokáže snižovat uhlíkovou stopu. Elektrokola se v posledním čase stávají dopravním prostředkem i pravidelnou na cestu do práce. Důležitým faktorem při jeho pořízení je kapacita baterie. Pro městský provoz mohou být její hodnoty nižší. Jak kapacity, tak výkonu a napětí.