Naše duševní zdraví je něco, čemu je v posledních letech věnováno stále více pozornosti. A nikoliv nadarmo, neboť se ukazuje, že je stejně tak důležité, jako to tělesné. Problém ovšem je, že v léčení máme ještě mezery. Díky stále větší publicitě pak mnoho lidí nabývá dojmu, že počet takto nemocných lidí stále stoupá. Přisuzují to pak hlavně změkčilosti nejmladší generace a jejich mírnou výchovu, která je nedokáže připravit na skutečný život. Takovéto paušalizování je však velmi daleko od pravdy.

 

člověk pod tíhou starostí

 

Ve skutečnosti za nárůst počtu případů mohou z valné části lepší diagnostické metody, kterými můžeme problém zachytit a identifikovat mnohem lépe. Díky tomu unikne sítem méně případů, které by se pak marně snažily začlenit do společnosti, aniž by dokázali rozumově pochopit, proč s nimi ostatní nechtějí nic mít. Dalším faktorem je také současná vysoce stresující doba, která klade nároky především na výkon. Vždyť i pro mnoho rodičů je důležité, aby jejich dítě vystudovalo tu nejlepší školu, bez ohledu na to, zda na to má či nikoliv.

 

muž v depresi

 

V zaměstnání se na nás pak často valí jeden problém za druhým, přičemž mnohé z nich jsou opravdu vážné. Udržet si v takové situaci chladnou hlavu pak vyžaduje skutečně velké úsilí. Tento neustálý stres pak vede k výše zmíněným psychickým problémům, které mohou nakonec vyústit i v problémy fyzického rázu.

 

Je proto velmi důležité, abychom si vyhradili alespoň malou část dne, kdy s budeme věnovat sami sobě. Během této doby bychom měli dělat především to, co nás skutečně baví a co nám pomůže zapomenout na starosti všedního světa. Samozřejmě bychom to neměli používat jako únik před problémy, avšak jako relaxační pomůcka je to skvělé. Díky tomu si takzvaně dobijeme baterky a budeme mít dostatek síly zvládnout další úkoly, které se na nás navalí. A věřte, že jich bude skutečně hodně. Každá pomoc je tedy vítaná.