Česká republika je známá tím, že miluje psy, které si doma hýčká jako své nejlepší přátele. Ne nadarmo se o psech mluví jako o domácích mazlíčcích. Hodně lidí se snaží své psy také různě rozmazlovat například formou příjemných koupelí a masáží v psích salónech a podobně. Existují však i jedinci, jenž na své psí kamarády moc nemyslí a využívají je primárně ke svému prospěchu.
avgánský chrt v běhu
Zde máme na mysli třeba případy závodních psů. Jedná se o běžecké rychlostní závody různých plemen chrtů, kteří běhají za mechanickou návnadou. Tyto soutěže mají kořeny ve Velké Británii. Zrovna tam jsou ale chrtí závody spíše honem páníčků za penězi. A to je nejspíš ten největší problém. Chrti jsou tak chováni jen pro to, aby závodili. Je sice pravda, že běh rozhodně mají v krvi a je to pro většinu z nich i zábava, ale když se s chrtem zachází spíše jako s nástrojem pro vydělávání peněz než se živým tvorem, je rozhodně něco špatně.
chrtí dostihy
Jsou známy mnohé příběhy o týraní závodních chrtů a drastickém usmrcování těch, kteří se na dráhu nehodí nebo již nemají na takové běhání dostatek sil. Existuje i řada neziskovek, jenž takové psy zachraňuje a hledá jim domov u milujících lidí. Často slýcháme, že toto se nás však netýká, opak je nicméně pravdou. I v České republice už nejsou chrtí závody a pejsci chováni pro tyto účely, jen koníčkem. Tento „sport“ se stává byznysem, se psy se zachází jako s věcmi a právě to je velká chyba.
závodní chrt ve vestě
Pokud je závodění pouze zábavou pro psa i jeho pána a nahrazuje přirozený lov, není třeba se znepokojovat. Je nicméně potřeba zajistit kvalitní stravu, zdravotní péči, vhodný trénink a také dostatek odpočinku, na to se stále zapomíná. Zkrátka je žádoucí myslet na svého miláčka a ne pouze na sebe.
Pokud však dochází k využívání chrta za účelem vydělávání peněz, je třeba tento směr ubírání zastavit. Nikdo z nás by nechtěl být nástrojem takového počínání.Nabídka oblíbených dámských náhrdelníků, jako jsou přívěsky, chokery a chain necklace. Nakupujte šperky z různých kovů a drahých kamenů pro každou příležitost