Myjete své auto pravidelně v myčce? Pokud ale chcete ušetřit, můžete si ho efektivně umýt i doma. A dokonce zvládnete umýt i interiér. Co funguje? 

Umyjte si auto doma – Nebudete k tomu potřebovat ani čisticí prostředky! 

Doba je rychlá a uspěchaná, každý denně někam pospíchá a co může být jednoduššího, než si zajet s autem do myčky, že? Znáte to? Jenže, to není zrovna nejlevnější a navíc vám tam na auto nastříkají nejrůznější chemické čisticí prostředky. Není to ekologické a není to dobré ani z toho důvodu, že kartáče v myčce mohou někdy poškodit lak vozidla. Navíc někdy ani není auto úplně dokonale umyté. Pokud se na to vrhnete sami, můžete mít za chvíli hotovo a navíc bude vaše auto dokonale zářit čistotou. Jak je to možné? 

auto v myčce

Co je nejlepší na interiér? 

Čištění interiéru vozidla nepatří zrovna k činnostem, které bychom prováděli pravidelně. Občas si sice všimneme jistých nedostatků, ale většina motoristů řeší spíše to, jak jejich auto vypadá zvenčí, než zevnitř. Ovšem pokud máte čalouněné kožené sedačky a do toho třeba ještě vozíte děti nebo si občas sníte po cestě do práce v autě snídani, stane se sem tam nějaká ta nehoda, něco se ušpiní a to je potřeba řešit. Platí zde to, co v běžném úklidu, i třeba při úklidu domácnosti. Čím více necháte skvrny zaschnout a nevěnujete jim pozornost hned, tím je to horší a je to prostě vidět. Navíc špína se zažere a pak je větší práce s mytím a úklidem. 

Pokud potřebujete vypulírovat interiér vozu, zapomeňte na všelijaké prostředky a pomoc hledejte jinde. Skvělý je kokosový olej. Ten je sice mastný, ale je účinný. Hlavně právě na čalouněné kožené sedačky. Stačí ho jen trošku dát na hadřík a pak s ním vyčistit a vyleštit interiér. 

ruční mytí auta

Bílý ocet využijete i jinak, než na vaření 

Kdo by neznal výborný bílý ocet na přípravu nejrůznějších salátů. Ocet jakýkoliv se také využít jako čisticí prostředek a to nejen v domácnosti. Pokud ocet vhodně naředíte s vodou, lak auta vám rozhodně nepoškodí a pomůže vám vyčistit všechny skvrny. Nejlépe uděláte, když zředíte bílý ocet tak, že dáte jeden dílek octa a ve stejném množství tři dílky vody. Pak můžete kompletně omýt celé auto. 

Jestliže je ale vaše auto zvenčí hodně špinavé, budete ho muset nejprve nečistot zbavit. Řeč je například o bahně a prachu. A na to je nejlepší vzít obyčejnou hadici s vodou.