Už po přečtení prvních kapitol knihy Rok v Provenci, se jeho autorovi podařilo vzbudit velký zájem o tento kousek světa. S anglickým humorem seznamuje čtenáře s radostmi i starostmi cizince, který se rozhodne splnit si svůj sen. A začít ho žít v místě, které doposud znal jenom coby turista. Počáteční potíže s úřady a starosti s přestavbou domu tu autor popisuje s laskavým nadhledem, který mu dopřává krásná příroda a kulinářské zážitky s novými přáteli. Se kterými okusí i výborné víno z místních sklípků. Kniha byla oceněna cenou British Book Awards, za nejlepší cestopisnou knihu roku 1989.

Vinice v Provenci

Roční období, které je k návštěvě Provence nejvhodnější, je od jara do podzimu. V tuto dobu je v tomto kraji ideální počasí a provensálská příroda všechny návštěvníky okouzlí. Ať už to jsou louky a zahrady poseté květy, či na podzim vinice, ve kterých dozrávají sladké plody. Rozkvetlé pole levandule všechny omámí svou typickou vůní. Už cesta do Provence může být zajímavá. Protože budete projíždět zajímavými místy. Které stojí za návštěvu. První odpočinkovou přestávkou může být Monte Carlo. Leží přímo na trase a bylo by škoda jej nenavštívit. A pokud si zbude čas na prohlídku Monackého knížectví, nebudete litovat. Ideálním místem pro ubytování, po dojezdu do Provence, je hotel, který je umístěn poblíž papežského města Avignon.

Levandulové pole v Provence

Odtud je možné vyjíždět hvězdicovitě po celém kraji. Který skýtá neskutečné množství historických památek. A nemusíte měnit každý večer nocleh. První cesty všech turistů vedou často do proslaveného Chateauneuf du Pape na ochutnávku vyhlášeného vína. Které se často přiváží jako suvenýr pro přátelé. Kaňon řeky Ardeche vás zavede k přírodnímu unikátu Pont d´Arc. Skalnímu oblouku vytvořeného řekou. A u řeky Gardon budet obdivovat římský akvadukt Pont du Gard. Div antického stavitelství. Zřícenina hradu Les Baux je ideálním místem k návštěvě a jeho podhradím se dostanete do Arles. Ve kterém, mimo řady památek, je dodnes dům plný obrazů světoznámého malíře Vincenta van Gogha. Míst, které stojí v Provence za to, je mnoho. Vyberte ta, které lahodí vaší duši. A pokud všechna nestihnete navštívit, nezoufejte. Příští rok se tam určitě vydáte znovu.