u uiv=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Jistě znáte takové ty kovové koule, které jsou nainstalované na zadním podvozku auta neboli koule za auto. Jsou to tažná zařízení Amsa, která slouží k účelu přepravovaní větších i menších nákladů s automobilem. K tažnému zařízení je možné obvykle připojit přívěsový vozík, případně karavan, ale také přepravní box, nebo i nosič kol. Tažná zařízení jsou rozdělená na několik typů, každé je vhodné pro jiný typ vozu a pro připojení různých druhů vozíků. Každý si u nás vybere to nejvhodnější tažné zařízení pro jeho vůz. Tažná zařízení jsou například pevná.

Tažné zařízení

Tento typ tažného zařízení disponuje pevným bajonetem, čímž zároveň poskytuje největší pevnost. Pokud plánujete používat tažné zařízení pravidelně, je tento typ tažného zařízení nejvýhodnější volbou. Tato tažná zařízení rovněž nevyžadují téměř žádnou údržbu. Nevýhodou u tohoto tažného zařízení může být ztížené parkování v těsných prostorech. Dalším typem tažných zařízení jsou zařízení s horizontálním bajonetem. Toto horizontální zařízení je možné při nepoužívání odejmout z podvozku auta. Pokud tedy neplánujete připojení vozíku, je vhodné toto tažné horizontální zařízení z vozu odejmout, čímž se umožní více prostoru u vozu. Velikou výhodou horizontálních zařízení je bezesporu jeho snadná montáž, ale i demontáž k podvozku auta.

Přívěs

Pokud potřebujete tažné zařízení uzamknout, bude pro vás vhodné tažné zařízení s vertikálním bajonetem. Tento typ tažného zařízení je bezesporu technicky nejpropracovanější, neboť jeho montáž a demontáž je velice snadná, bez použití nářadí, navíc je u tohoto vertikálního tažného zařízení možnost vybavení zámkem k jeho uzamčení. Při výběru tažných zařízení doporučujeme soustředit se na několik parametrů, kupříkladu zohlednit konkrétní model vašeho vozu. Další důležitou věcí je se ujistit, zda je tažné zařízení kompatibilní s typem vašeho vozidla.