Opět vám přišel dopis od dodavatelé energií, že vám zvyšuje sazbu a máte si navýšit zálohy? Je to bohužel realita tohoto roku a jako spotřebitel nemáme žádnou možnost, jak se bránit. Teda můžete přejít k jinému dodavateli, ale většinou si tím moc nepomůžete. Nezbývá nám nic jiného než začít energiemi šetřit. Můžete začít hlídat spotřebu elektrické energie, poctivě hlídat, jestli nesvítí někde žárovka, vyměnit je za úsporné, ale celkovou spotřebu tím příliš neovlivníte. Elektrickou energii potřebuje spousta spotřebičů v našich domácnostech, bez kterých si náš život už nedovedeme představit. Určitě nepřestaneme vařit, nepřestaneme koukat na televizi nebo přestaneme prát v automatických pračkách.

fotovoltaika

Jediná možnost úspory je výroba vlastního elektrického proudu pomocí fotovoltaiky. Málokdo se v ní však vyzná, a proto je dobré navštívit kvalitní firmu a nechat se o fotovoltaice poučit. Taková fotovoltaika Brno https://www.sunus.cz/fotovoltaicke-elektrarny vám navrhne řešení přímo na míru pro vás, lépe řečeno pro vaši střechu. Každá střecha je totiž optimálním místem pro fotovoltaické panely, které mohou přeměňovat sluneční záření, které je zadarmo, na elektrickou energii. V černé barvě nebude nijak rušit vzhled vašeho domu a jeho přínos pro úsporu vašich nákladů na energie bude značný.

žárovka

Další, co budete hlídat, je spotřeba plynu. Nikdo dnes neví, jak to bude s dodávkami plynu v zimě a jestli bude plynu dostatek. Mnozí vlastníci rodinných domků se snaží od plynu úplně odstřihnout a místo plynových kotlů na ohřev vody do svých topení, přecházejí na kotle, které spalují např. dřevěné peletky. A zatím si to nechceme připouštět, ale brzy se může stát, že nám začne chybět i obyčejná voda. Není to energie, ale je platby za vody jsou dalším velkým výdajem našich domácností. A protože spodních vod ubývá, dá se předpokládat, že cena vody do budoucna také poroste.