Pokojové rostliny

Stěhovací firmy levného stěhování v Praze 2 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha-2/ nejčastěji stěhují běžné pokojové rostliny v malých květináčích. Jejich počty se pohybují kolem jedné až dvou desítek kusů, a tyto rostliny také poměrně snadno zabalíte do kartonové krabice nebo koše na prádlo. Využijete k tomu osvědčenou bublinkovou fólii a dbáte na to, aby rostliny při přepravě nezmrzly nebo naopak aby je nespálilo přímé letní slunce.

datlová palma

Někteří lidé však mívají ve své sbírce rostlin více kusů, a tehdy se pak stěhovací firma musí přizpůsobit okolnostem a případně upravit úložný prostor ve stěhovacím voze. Musí se v něm také zabezpečit vše tak, aby při posunu předmětů nebyly rostliny sevřené a nedošlo k jejich poškození či dokonce zničení. To ale není vše, odkud se rostliny stěhují:

dívka mezi rostlinami

Zimní zahrada

Součástí stěhování bývá i zimní zahrada, a zde bychom měli být velmi pozorní. Obvykle se tu totiž nachází velké rostlinné exempláře, a každý z nich představuje nejen velmi citlivý a křehký živý organismus, ale také poměrně drahou záležitost. Kupříkladu takový Zamioculcas, jehož rozměry zhruba odpovídají průměru a výšce kolem jednoho metru, byste v obchodech s rostlinami pořídili za téměř dvacet tisíc korun, a datlovou palmu nebo Banánovník podobné velikosti kolem deseti až dvanácti tisíc Kč. V zimních zahradách však bývají i větší rostliny, a na jejich stěhování si troufnou jen špičkoví odborníci.

Rostliny z terasy a z balkonu

Stěhuje-li se rodinný dům, na jeho terase či balkonu mohou být také vzrostlé rostliny, např. Oleandr, Ficus benjamina nebo Kakaovník, které v zimě putují do teplejších částí domu. Zde se opět setkáváme s velmi vysokými finančními částkami, pokud by rostlina při stěhování uhynula, nebo se výrazně poškodila. Kupříkladu půl druhého metru vysoký Kakaovník by vás pak přišel na rovných padesát tisíc korun, a to už jsou nějaké peníze!