V dnešní době opravdu vedou hypotéky. Hypotéky, hypoteční úvěry anebo splátky anebo leasing. My také s partnerem uvažujeme, že už nechceme bydlet v naší malé garsonce. My tady vlastně v této garance bydlíme od doby, když mi bylo čerstvých osmnáct let. Partnerovi bylo v té době dvaadvacet let. A vždycky jsem měla ráda starší muže, protože ti to vždycky mají v hlavě v pořádku, ale to také nebylo jenom kvůli tomu. My jsme si s partnerem moc dobře rozuměli. Oba dva jsme chtěli bydlet spolu, tak jsme si řekli, že jeden čas budeme bydlet v malé garsonce. Abychom si nemuseli brát vůbec žádnou hypotéku.

Pro nás byla vhodná novostavba.

Vždyť kdo by také chtěl hypotéku, když je úplně mladý? Nyní mi je dvaatřicet let. S partnerem se stále milujeme a plánujeme rodinu. Logicky už nám nebude stačit malá garsonka, ale ani malý byt. Řekli jsme si, že s partnerem si vezmeme hypotéku. Hypotéka bez registru je prý opravdu výhodná. Nikdy jsem neslyšela, že existuje hypotéka bez registru. Proto jsem se podívala na webové stránky nebankovnihypoteka.cz. Jsou tam různé druhy a typy hypoték. Pokud si nebudete vědět rady, jakou hypotéku zeptejte se odborníka, můžete si sehnat bankovního poradce. Anebo také nějakého finančního poradce.

Hypotéka nemusí být drahá.

Když jsem ale četla, že hypotéka bez registru se vám vyplatí a je levná, tak u nás bylo rozhodnuto. Partner byl ještě takový nestálý a stále váhal. Nemohl věřit hypotéce bez registru, prý to také slyšel poprvé. Proto jsme si dali dvě schůzky v bance s kvalitním bankéřem, aby nám všechno vysvětlil. Musím uznat, že nám to pan bankéř vysvětlil opravdu skvěle. S partnerem jsme ihned po druhé návštěvě věděli, že hypotéka bez registru pro nás bude opravdu ta vhodná. Bude to nejlepší volba, tak jsme se rozhodli, že si vezmeme hypotéku bez registru. A co jsme si nakonec pořídili? Krásný třípokojový menší domeček na vesnici s velikou zahradou.