Když Galové okolo let 300 př.n.l. osídlili současnou Paříž, netušili jak oblíbeným městem se stane. Hlavní město Francie je turisticky nejvíce navštěvovaným městem světa. Ročně Paříž navštíví okolo 23 miliónů turistů, mezi které patří obdivovatelé módy, historických míst či páry hledající romantiku. Přání všech těchto návštěvníků jsou v Paříži naplněna a každý z nich odjíždí s touhou navštívit toto místo znovu. Zřejmě nejvíce navštěvovaným místem Paříže je Eiffelova věž. Tato 320 metrů vysoká stavba nepůsobí na první pohled příliš lákavě, ale výhled ze všech třech jejích pater nadchne každého návštěvníka. Z této věže je možné dohlédnout až do dálky 70 kilometrů. V každém poschodí si mohou turisté odpočinout návštěvou restaurace.

Eiffelova věž

Původně lovecký zámeček Ludvíka XIII. se díky jeho následníkovi Ludvíku XIV. proměnil v dnešní monstrózní zámek obklopený rozsáhlými zahradami, známý jako Versailles. Na nádvoří zámku je postavena socha Ludvíka XIV. Samotný zámek je postaven v klasicismu. Mezi 1200 místnostmi je nejznámější a nejkrásnější místností zámku Zrcadlový sál. Ve Versailleských barokních zahradách navržených architektem Le Nôtrea tryskají krásné fontány, které bývají v letních měsících nádherně osvíceny. Fontány jsou vyzdobeny sochami antických postav, což dodává celé scenérii monumentální výraz. Katedrála Notre Dame byla vystavěna na přání biskupa Maurice de Sully v roce 1163. Tato budova je stejně velkolepá jako ostatní historické budovy Paříže. Katedrála je vysoká 35 metrů a pojme až 9 tisíc návštěvníků. V interiéru je velké množství soch, mezi které se řadí například Jana z Arcu.

Notre Dame

Sochy jsou i na fasádách a střeše. 15. dubna 2019 vypukl v Notre Dame požár, který poškodil vnitřní část budovy a zničil střechu. Znovuotevření katedrály je naplánováno až v roce 2024. Návštěvníci pak uvidí katedrálu v trochu jiné podobě, ale vzhledem k tomu, že většina artefaktů byla zachována, o to nejhezčí nepřijdou. Nejvýznamnější umělecká díla najdeme v Pařížském Louvre. K turisticky nejhledanějším uměleckým dílům v Louvre patří Monna Lisa Leonarda da Vinci, která se nachází ve velké místnosti a je uzavřena v prosklené bezpečnostní schránce. Kromě obrazů se v Louvre nacházejí i známé sochy. Vzhledem k tomu, že není možné prohlédnout všechna díla za jeden den, je dobré vybrat si trasu dle mapy Louvre.