Levné stěhování Praha s profesionály v oboru se dá zvládnout hravě, když se do přípravy a organizace celé akce pustíte s velkou časovou rezervou. Být pány svého času znamená klid a pohodu, snazší organizaci a případné eliminace neočekávaných situací, s nimiž se v průběhu tohoto procesu můžete setkat.

kartonové krabice

Nechtějte všechno stihnout za dva dny

I když si naplánujete přestěhování bytu dejme tomu s předstihem tří až pěti týdnů, abyste v poklidu objednali stěhováky a zajistili všechny administrativní úkony, nenechávejte na poslední chvíli ani balení věcí. Je to poměrně náročné fyzicky i nápor na psychiku, a když vás tlačí čas, můžete zapomínat krabice popisovat, balit věci chaoticky, špatně je zabezpečíte proti poškození, a dojdou-li vám krabice, kde je budete na poslední chvíli rychle shánět?

krabice na stěhování

Nejhorší, co můžete udělat, je balení věcí v zátahu více než dvanácti hodin, dlouho do noci či dokonce přes noc, kdy je před vámi za pár dnů samotný stěhovací proces. Budete potřebovat spoustu energie ještě na vybalování, úklid, administrativní záležitosti a tímto způsobem pouze oslabujete svůj imunitní systém.

Který den bude nejlepší

Některé stěhovací firmy vám potvrdí, že nejvíce žádané je stěhování v sobotu, případně v neděli. Čím to je, zkuste odhadnout, snad tím, že si lidé nemusí vybírat zbytečně drahocennou dovolenou a domnívají se, že vše zvládnou v průběhu víkendu tak, aby v pondělí, případně až v úterý se opět zapojili do pracovního procesu či aktivního společenského dění.

Většina firem vás také ochotně o víkendu přestěhuje, ale přece jen je lepší všední den. Kolem poledne či navečer je minimální provoz, dopoledne je většina lidí v zaměstnání, bývají prázdná parkoviště a nejste rovněž tolik v hledáčku okolních pozorovatelů, kteří by vás také mohli zdržovat či obtěžovat.

Stěhování o sobotách a nedělích bývá také obvykle zamluveno na týdny dopředu, pokud na něm trváte, rezervujte si jej včas.