Není složité zhubnout, jen to chce zvolit si tu správnou cestu. Ta cesta někdy může vést až k odborníkovi, ale toho není potřeba se bát. Naopak.

Cesta k hubnutí

Není pravdou, že jsme na tom, co se obezity týče, stejně jako Američani, ale rovněž není pravdou, že jsme na tom kdovíjak dobře. V Evropě patříme spíše mezi ty horší, což samozřejmě není dobrá zpráva. Díky tomu musí naše země vynakládat každoročně desítky miliard, jelikož obezita není pouze problém, který by se dotýkal estetiky, ale má samozřejmě i svá zdravotní rizika. Dlouhodobě neřešená silná nadváha totiž může za celou řadu onemocnění a často to nejsou pouze tělesné choroby, ale i choroby duše. Deprese či úzkosti jsou u lidí trpících obezitou jako doma. A jejich řešení samozřejmě stojí nejen je samotné, ale také společnost peníze. Hodně peněz.

Měření pupku

Nejlepším způsob, jak to řešit, je prostě neztloustnout. Stačí se udržovat nestále v docela dobré kondici pomocí sportování, dobře se stravovat a také si hlídat BMI https://www.bmikalkulacka.cz/. To je užitečnější než pouhá samotná hmotnost, jelikož BMI zohledňuje více faktorů, nejen váhu. Na základě indexu pak je mnohem jednodušší říci, v jaké fázi se člověk v rámci přibírání na váze nachází a kolik je potřeba ubrat, aby byl v normálu.

Diet je hodně

Je jasné, že bez změny jídelníčku to nepůjde. Člověk by musel sportovat od rána do večera, aby zvládl zhubnout efektivně, aniž by vhodně jedl. A to je v podstatě nemožné. Ovšem samotná změna jídelníčku nemusí být vždy tak radikální, jak se povídá. Není potřeba jíst jen ořechy nebo mandle, jak tvrdí některé diety. V podstatě je možné jíst takřka cokoliv, jen některé potraviny v omezených dávkách. Zdravé stravování není rozhodně cestou k vegetariánství, a to i když by měla být zelenina základem jídelníčku. Je možné si dopřávat i masité pokrmy, ovšem s mírou a nejlépe s minimem tuku.

Metr

Ne vždy se podaří zhubnout i když je změna jídelníčku radikální. V takovém případě je to signál pro vyhledání odborníka, který by si s tím měl umět poradit. samozřejmě, že před předepsáním diety na míru je potřeba provést celou řadu vyšetření. A to někdy trvá.