Chlorové tablety do bazénu jsou spolehlivým pomocníkem všech majitelů soukromých vodních nádrží. A vůbec není divu, že jsou mezi rozmanitými přípravky bazénové chemie tolik oblíbené. Mají totiž hned několik výhod, které je nominují na jasného vítěze mezi desinfekčními přípravky bazénové chemie.

Za prvé jsou levné. Jistě, to nemusí nic znamenat, pokud mluvíme o jejich kvalitě a účinnosti, nicméně nalejme si čistého vína – cena je totiž jedním z hlavních faktorů, které dnes rozhodují o tom, zda po podobném přípravku majitelé bazénů sáhnou. Drahé přípravky mohou být sebelepší, ale pokud je většina majitelů bazénů kvůli jejich ceně ani nevyzkouší, tak je ani nikdo nemůže doporučovat. Ovšem chlorové tablety jsou cenově velice příznivé, a tak si je může dovolit naprosto každý.

moderní klobouk

Za druhé, mají výbornou účinnost, co se jejich desinfekčních vlastností týče. Pozvolným rozpouštěním udržují v bazénové vodě potřebnou koncentraci chlóru a vašemu bazénu tak nehrozí, že by se v něm přes noc nekontrolovaně namnožily řasy či jiné nežádoucí mikroorganismy. Dokonce jsou velice vhodné i pro majitele malých bazénů a fontánek, které nejsou vybaveny bazénovou filtrací.

A za třetí jde o to, že manipulace s nimi je maximálně jednoduchá a pohodlná. Nemusíte vůbec nic odměřovat, ani složitě vymýšlet, stačí odpočítat potřebné množství tablet, které jednoduše hodíte buď přímo do vody anebo je umístíte do plováku a je vystaráno. Tablety budou spolu s plovákem postupně putovat po vodní hladině a účinné látky se budou pomalu uvolňovat do vody, a to je přesně to, co k dokonalému pocitu z koupání potřebujete.

tyrkysová textura

Takže pokud potkáte nějakého známého či kolegu z práce, který si nově pořídil bazén a nyní řeší, jakou vhodnou desinfekci k údržbě bazénové vody zvolit, tak mu neváhejte doporučit chlorové tablety. Díky výše vyjmenovaným výhodám ho rozhodně nezklamou.