Jak jsem již zmínil herní svět je velký a má mnoho druhů na které to dělíme o tom si dnes povíme co jsou to hry a jaké máme druhy těchto her. V první řadě bychom si měli říct, že takové to hry dělíme na základní typy, které jsou Online, Deskové, Hazardní (herní automaty) nebo karetní. To jsou takové základní a teď bychom si něco o těchto skupinách řekli něco blíže. Začal bych první skupinou a tou by byly deskové hry. 

Herní konzole ps4

Deskové hry jsou hry, které má téměř každý z nás doma je to třeba člověče nezlob se, Kris kros nebo třeba dostihy a sázky jsou to většinou společenské hry které hrají celé rodiny, když se nudí. 

Hazardní hry jsou přístupné pro osoby starší 18 let jelikož jsou to většinou herní automaty v barech, nebo hospodách a tak dále a ještě mezi ně patří karetní hry jako je třeba mariáš či poker. 

Další skupinou jsou Oline hry jsou to hry dostupné na internetu na hraní a tyto hry se dělí také na různé kategorie patří mezi ně závodní, střílečky, RPG, akční, simulátory, strategie, pro dva hráče a další ale pozor ne všechny hry jsou bezpečné některé v sobě můžou skrývat viry. Proto je dobré kontrolovat co hrajete pomocí třeba antiviru. Nejznámější z online her jsou asi Word of Tanks, Word of warplanes, a mnoho dalších takový známých  
Herní gambler

Dále bychom si mohli povědět o dalších hrách kterých se někteří z nás účastní jde o venkovní hry takzvaný aktivity, ale pořád jsou to hry. Jsou to třeba larp (kdo nezná tak se jedná o hru, kde jsou lidi převlečení za středověké vojsko a hrají bitvy), schovávaná, hra na babu, únikové hry, geocaching některé jsou sice dětské ale vzpomeňme si na svoje dětství, jaké bylo a jaké hry jsme jako malý hrávaly, ale většina těchto her je pořád dobrých a plno dětí je stále hrají i když jsou tu dnes mobilní telefony a počítače na kterých hodně dětí hrají a utíkají od her které jsou venku a mizí do virtuální reality. Bohužel dnes je taková doba a my s tím nic neuděláme.