Funkční oblečení patří k nejlepší výbavě, kterou si můžete dopřát, když sportujete nebo vyrážíte na delší procházky zimní krajinou. Jak jej správně kombinovat?

Vyznáte se ve funkčním oblečení? Hodí se do každého počasí a zaručí vám komfort

Funkční oblečení dobře znají všichni vášniví sportovci a nadšenci, kteří rádi vyrážejí do přírody. Letošní zima je obzvláště vydařená a to svádí k venkovním aktivitám. Pokud se chystáte na celý den na hory, určitě se musíte i vhodně obléknout, abyste nepromrzli. S funkčním oblečením na sobě určitě nešlápnete vedle, ale musíte ho i vhodně zkombinovat. Víte, jak na to?

pexels-photo-572897

Tři vrstvy pro maximální pohodlí

Funkční oblečení craft vám poskytne maximální pocit pohodlí, ať už vyrazíte kamkoliv. Tento typ sportovního a volnočasového oblečení se hodí do jakéhokoliv počasí, v případě, že vybíráte kousky na letní teplejší měsíce, vybírejte takové, které jsou tenčí, do zimních měsíců se hodí silnější materiály. Abyste si zaručili maximální komfort a pohodlí během svých oblíbených aktivit, dbejte na to, abyste správně zkombinovali všechny vrstvy. Ty na sebe totiž navazují, jsou na sebe vázané a zejména v zimě to poznáte na vlastní kůži.

Spodní vrstvy jsou tvořeny z triček, tílek a spodního prádla a patří sem i legíny nebo podvlíkačky, mají za úkol vázat na sebe vlhkost a pot a tím je odvádí od těla. Vy, i když se zpotíte, na sobě neucítíte vůbec nic, což je poměrně hodně důležité. Střední vrstvy jsou pak tvořeny mikinami nebo svetry, ty mají také svůj úkol, kterým je udržet tělo v teple. Vrchní ochranná vrstva pak představuje maximální ochranu před vlhkem zvenčí nebo větrem, úkolem vrchní vrstvy je především chránit vás a sem patří bundy, vesty nebo pláštěnky. Tyto kousky oblečení jsou pak zpravidla nepromokavé.

pexels-photo-395196

Co si obléknout

Zatímco v létě si obvykle vystačíme s jednou vrstvou nebo maximálně dvěma, v zimě je zapotřebí oblékat všechny tři vrstvy najednou. Pokud se chcete obléknout správně a zajistit si stoprocentní pohodlí, dbejte na to pokaždé, když vyrazíte ven. Každá z vrstev má totiž svůj úkol a jen dohromady jim to dokonale ladí. Funkční oblečení je vhodné také pro děti, které se zejména v zimě ve sněhu vždycky vyřádí. Pokud budou mít na sobě funkční oblečení, nepromrznou.

Oblékejte se chytře a dobře, pak si užijete pobyt venku i ve těch nejmrazivějších teplotách.