Mnoho lidí říká, že jsou technický antitalent, že s technikou nechtějí mít nic společného, a přesto neuplyne v bdělém dni jediná hodina, kdy by vychytávek dnešní doby nevyužili. Uveďme si jasné příklady:
·         Automatická pračka
Naše babičky, často i maminky musely prát ručně,a nebo v pračce šlapací. Automatické pračky se nejdříve rozvíjely v USA, časem doputovaly i k nám. Jak ke všemu jinému, lidé i novému stroji na praní příliš nedůvěřovali, mnohým stál půl roku v koutě, něž ho použili. A co vy? Dovede si dnes představit život bez automatické pračky?
hardware počítače.jpg
·         Mobilní zařízení
Samozřejmě, nejnovější velký vynález přenosného typu, telefon, napadne všechny. Dnes jej nemá zřejmě jen poustevník žijící v odlehlém lese. Ale jde i o různé walkmany, discmany, časem mp3 přehrávače, které by nemohly existovat bez systému skladování energie – baterií. Dříve bylo vše fyzicky vázané na zásuvky.
·         Roboti a drobná elektronika
Dnešní roboti nejsou až tak často chodící panáčkové, jako spíše roboti průmysloví. Ti sestavují komponenty mnohdy s přesností, které by člověk nebyl schopný. To se týká i komponentů do počítačů a podobných zařízení.
·         Automobily
Kdo se alespoň občas nesveze automobilem, případně městskou hromadnou dopravou? Všechna moderní vozidla v sobě mají zabudované interní počítače, ať už formou prostého palubního počítače ukazujícího ujetou vzdálenost, čas a spotřebu, anebo složitých obrazovek s reklamními videy a seznamy zastávek. Systém ABS, protiskluzové systémy i systémy proti smyku jsou řízeny elektronicky.
chodící žárovka.jpg
·         Kuchyňské náčiní
Různé kávovary, rýžovary, prostě vše složitější než elektrický šlehač či mixér, jsou také vybaveny drobnými počítači. Pokud má přístroj desítky funkcí, musí už obsahovat i docela složitý software, který vyhodnocuje všechny vaše pokyny a správným způsobem připravuje pokrmy.
Tak co říkáte, opravdu by to bez technologií bylo lepší?