Myslíte si, že všichni kolem vás mají dostatek peněz na to, aby nijak nestrádali a na vás jediných se štěstí ne a ne usmát? Pravda je někde jinde. Převážně každá druhá rodina by ocenila, finanční přilepšení do jejich rodinného rozpočtu. Mnoho lidí ale dobře ví, že je nutné si někdy „máknout“, aby se měli o něco lépe.
bílé talíře.jpg

Brigáda popři práci

Je pochopitelné, že ve svém stálém zaměstnání máte toho více než dost a doma už oceníte – hlavně klid a vytoužené nicnedělání. Jestli však nejste úplně spokojeni s tím, jaký příjem vám vaše práce přináší, máte možnost si přivydělat brigádně. Nemusí se jednat o brigádu, která vás fyzicky vyčerpá natolik, že budete dřív nebo později psychicky i tělesně odrovnaní. Výběr si můžete zvolit sami a spojit ho třeba i s relaxem:
· MYTÍ NÁDOBÍ V RESTAURACI– to je pozice, na kterou je vždy potřeba pomocnou ruku. Velké závodní kuchyně totiž potřebují s nádobím pomoc vždy a pro vás to může být šance, jak přijít k nějaké koruně navíc.
vozík na úklid.jpg
· UKLÍZENÍ JE VŽDY V KURZU– ať už se jedná o kanceláře, hotely, penziony nebo školní zařízení, úklidové služby jsou pořád v kurzu a přináší i zajímavé finanční ohodnocení. Co je přínosem je to, že vám nikdo nestojí za zády a vy máte čas a klid na to, abyste si udělali co máte a dostali za to okamžitě zaplaceno.
· REKLAMNÍ LETÁKY A ČASOPISY– brigáda vhodná převážně pro ty, kteří chodí později z práce. Je sice o něco více únavná, ale rozvoz letáků nebo časopisů vám nezabere tolik času. Opět platí, že jste si pánem svého čase a máte na práci klid.
bílošedá vejce.jpg
· DOUČOVÁNÍ– pomoct lidem nebo dětem ve školním věku, můžete i večerním doučováním, které budete provádět u vás doma. Záleží hodně na tom, jaký předmět máte v malíku, ale soukromé hodiny jsou pořád více aktuální a dobře finančně placené.

Přivýdělek z domova

Drtivá většina lidí se rozhlíží po brigádě z domova.
Jsou to maminky na mateřské dovolené, důchodci, ale i ti, kteří mají chvilku času a nechtějí dojíždět do dalšího zaměstnání. Poptávka je velká, nabídka ještě větší, ale je potřeba vybírat s rozumem a dát si pozor na různé „švindly“.
Co skutečně vydělává?
· COPYWRITING– pokud vám jde psaní, můžete vaši tvorbu prodat díky různým internetovým stránkám, které se zaměřují na copywriting. Prodat tedy můžete cokoliv – povídky, texty se zaměřením na politickou situaci a ekonomiku nebo nějaké PR články. Další možností je najíst si v tomto oboru stálou brigádu, která vám finančně krásně pomůže.
· KOMPLETACE DEKORATIVNÍCH PŘEDMĚTŮ– přivýdělek, jakým je ruční výroba dekorativních nebo vánočních ozdob, může být dobrá volba v případě, že si chcete vydělat peníze a současně si u práci i trochu odpočinout.