Nejlepší přítel člověka. Samozřejmě je řeč o psím plemenu. Pejskové jsou našimi kamarády již celá staletí. Některé rasy byly vycvičeny k bojovnosti a ochraně majetku, jiné k tomu, aby byly našimi domácími mazlíčky a váleli se u nás na gauči nebo rovnou v posteli. Ať už chcete kteréhokoliv plemeno, které se Vám zrovna zalíbil, vždy je potřeba si zjistit o dané rase co nejvíce informací. Alespoň v tom ohledu, abyste věděli, zdali je pejsek vhodný k dětem, nebo zdali je mírné povahy, či jestli to bude hlídač venkovního majetku nebo jen domácí kamarád do nepohody. Každá rasa může mít jinou povahu a jinak se chovat, to máte jako s lidmi, proto je dobré obeznámit se alespoň se základní povahou dospělých jedinců předem.

akita inu

Zalíbila se Vám akita inu? Štěňátka jsou naprosto rozkošná a dokonalá, komu by se nelíbila. Jsou tak roztomilí a krásní. Jakmile vyrostou, na svém půvabu nic neztratí, ba právě naopak ještě více získají. Jsou důstojní a majestátní. Často vyhrávají ocenění v různých soutěžích.

Ptáte se na cenu? Jistě Vás bude zajímat, kolik takový pejsek ve finále může stát. Takže pokud se zajímáte o to, kolik zaplatíte, pak to prozradí akita inu cena.

Přesná cena se dopředu nedá uvést, ale můžete se informovat u chovné stanice, která má k dispozici štěňátka na prodej nebo plánuje vrhy, většinou to bývá na konkrétním telefonním čísle, pokud byste měli opravdový zájem.

žena na křesle a akita inu

Akita inu je plemeno velice kamarádské a hodné, ale musí se brzy socializovat, jinak by mohlo být vůči jiným plemenům agresivní. Je to věrný kamarád, který na Vás každý den bude čekat na autobusové zastávce.

Neobvykle špičaté uši jsou tak kouzelné, stejně jako ocásek nahoru. Tyto rysy patří mezi základní. Akity se vyznačují věrností, hravostí, ale také obezřetností. Jsou hlídači i věrnými kamarády.

Každý chovatel si musí předem uvědomit, zdali má pro takového pejska dostatek prostoru. Přeci jen pořízení pejska vždy znamená velkou zodpovědnost a to každodenní. Procházky, chystání jídla, tím to všechno nekončí, ale začíná. Pokud mu můžete věnovat dostatek péče, pak se můžete těšit na nového, báječného, zvířecího kamaráda.