Dnes už to není jako kdysi, a to ani u nás. Dnes už můžeme například kdykoliv vyrazit kamkoliv do světa (a pochopitelně se odsud kdykoliv i svobodně vrátit) a pokud nám to cizí země umožňují, můžeme si v nich třeba i pořizovat nějaký ten majetek. A když jsou tu ty možnosti, kdekdo z nás Čechů je i využívá. A jak?

Mnozí z nás si třeba oblíbili Chorvatsko a míří tam třeba i rok co rok. A někdy i častěji. Nic nám v tom nebrání a když se nám tam líbí… A ono se nám tam opravdu líbí. Jezdíme tam třeba za mořem, které u nás nemáme a nikdy ani mít nebudeme, jezdíme tam za památkami, prostě za tím, co nás tam přitahuje. A mnozí z našinců mají dokonce i pocit, že by tam chtěli zakotvit natrvalo.

lodě v Chorvatsku

A když někdo jezdí opakovaně na totéž místo, které si v Chorvatsku oblíbil? Pak tam vlastně ani nemusí nezbytně neustále platit za hotelové nebo jiné ubytování. Pokud si někdo takový vyhlédl místo u moře, kde se cítí skvěle, může využít klidně i možnost si tam nemovitost koupit. Ono totiž prodej apartmánů Chorvatsko umožňuje, a když po tom někdo zatouží, klidně může za takový objekt své peníze utratit. A pak už má klidně i napořád kam v Chorvatsku jezdit. A může se tak kdykoliv ubytovat i pouhý kousek od vysněného moře.

ulice v Chorvatsku

Někdo z nás sice může namítnout, že nemá zase až tak často možnost tam jezdit a že by tedy nedokázal svůj apartmán dostatečně využít, ale ani to nemusí nikoho od koupě odrazovat. Takový objekt přece nemusí po dobu nepřítomnosti svého majitele zůstat prázdný. Lze ho přece i pronajímat a tím si jen tak mimochodem i přijít na nějaké ty další peníze.

A proto je dost lidí, kteří už podobnou možnost využili. A jsou i další, kteří tak mohou učinit. Každý, kdo chce mít apartmán nebo dům hned u pláže, si může své přání splnit. Protože jsou tu i rozestavěné budovy, které tu budou pro své majitele od roku 2024.