Nezáleží, jestli jste spolu první rok nebo deset let. Pravděpodobně první poblouznění v obou případech už opadlo. Najednou vidíte partnera bez všech příkras a s jeho dobrými i špatnými zlozvyky. Máte tedy dvě možnosti. Buď začnete oba dva na vztahu pracovat nebo se vydáte hledat nového partnera. Otázkou je, jestli ale najdete opravdu lepšího. Opět se totiž dostanete do bodu, kdy zamilovanost vyprchá a řešíte partnerskou realitu života. V dnešní době se mluví o tom, že jak stejně vyměňujeme věci za nové, „lepší“, stejně tak se chováme i ke vztahům. Problémy v nich neřešíme, ale utíkáme za jiným vztahem, který skončí dost podobně. Co takhle jednou zkusit zabojovat a začít na něm pracovat při prvních známkách rutiny?

plánujte budoucnost

Komunikujte

Nemůžete se spoléhat na to, že vaše polovička čte myšlenky. Velmi často mají ženy tendenci jednat pouze v náznacích. I když ty náznaky jsou do očí bijící, raději s partnerem mluvte přímo. Ač se to nezdá, ve spletitosti vztahů a lásky je komunikace velmi důležitý bod a taky jeden z nejtěžších.
společné zážitky

Zvykněte si na kompromisy

Tak jak jako celý život, i láska je o kompromisech. Ať už jde o banality nebo o zásadní rozhodnutí, vždy jste na to dva. A podle toho je třeba jednat.

Najděte si společné (aktivní) zájmy

Je důležité trávit někdy čas odděleně, ale ještě důležitější je trávit ho spolu. Společné aktivity vám zajistí zážitky, které budete vzájemně sdílet. Můžete je společně plánovat a bavit se o nich. Dejte si pozor, aby vaším společným koníčkem nebylo jen večerní sledování televize, kdy jeden z vás po chvíli usne.

Plánujte společnou budoucnost

Ať už jste v jakékoliv fázi vztahu, plánujte, jak se budete mít v budoucnu. Koupíte si chalupu, až se děti odstěhují z domu? Pojedete spolu na surfařský camp? Plánujte a sněte o společné budoucnosti– oba dva.

Buďte milenci!

I když máte pocit, že jste hlavně rodiče nebo kamarádi, změňte někdy pořadí a buďte hlavně milenci. Nezapomínejte na to ani po letech společného soužití.