Patříte-li mezi milovníky zdravé stravy a chutných jídel, pak jistě znáte vynikající fazolky jménem Mungo. Tyto drobné fazole, chutí připomínající hrášek jsou zdrojem mnoha vitamínů, minerálů a jiných tělu prospěšných látek. Mimo jiné dokonale zasytí a při hektickém dni vaše tělo zaplaví energií.

moong-beans-2313102_1280

Mezi vitamíny, které lze najít v mungu patří vitamín E, B2, B3 a B6, dále hořčík, draslík, vápník, železo a spoustu vlákniny s bílkovinami. Mimo jiné jsou velice prospěšné při detoxikaci těla, posílení imunity, pročištění krve. Mají významné terapeutické účinky při kardiovaskulárních onemocnění, snižuji hladinu cholesterolu a tak dále. Spousta lidí je vyloženě miluje pro jejich lahodnou a lehkou chuť a nespočet možností k přípravě. Mimo to, že si je můžete klidně dopřát čerstvé je též máte možnost přidat do nejrůznějších salátů, polévek či asijských pokrmů.

Vypěstovat si tuto zdravou a chutnou pochoutku můžete i vy sami! A je jedno, zda k tomu použijete balkon či parapet. Pěstování a klíčení probíhá velice jednoduše a jediné co k tomu budete potřebovat je nádoba s vodou a kvalitní fazolky. Nechat je klíčit pak nezabere více než jeden den. Ihned potom si můžete vychutnat šťavnaté klíčky plně vitamínů a minerálů, které vás zasytí a dodají vám potřebnou energii a vitalitu.

sprouts-1725589_1280

A kde takové fazolky ke klíčení seženete? Pod odkazem v úvodu článku naleznete internetový obchod, jež se soustředí na přírodní, a především zdravé produkty, jež obohatí váš život plnými doušky vitamínů a potřebných látek. Za velice atraktivní cenu pořídíte kvalitní bio fazole mungo ke klíčení. Ke svému nákupu navíc získáte semínka stromků, které si můžete sami zasadit a dále navíc podpoříte sadbu stromů po celé republice.

Udělejte něco pro své zdraví a pro životní prostředí a nakupte si zdravé dobroty ještě dnes. Uvidíte, jak si je zamilujete!