Posted on

Moskva je bohužel stále poměrně opomíjenou turistickou destinací, kam cestuje poměrně málo turistů. Je to přitom opravdu škoda, protože tato rostoucí metropole má určitě co nabídnout, ať už se bavíme o historii, památkách, literatuře, přírodě, umění nebo třeba gastronomii. Proč navštívit toto ruské velkoměsto a dát mu šanci?

rudé náměstí

  • Skvostné velkolepé chrámy, jako je chrám Vasila Blaženého, dále monumentální Rudé náměstí anebo třeba Kreml – v Moskvě je spousta míst, které musíte vidět na vlastní oči
  • Relaxace v zeleni – věděli jste, že Moskva je vyhlášená svými rozlehlými a udržovanými parky? Odpočiňte si po historických toulkách na příjemné travnaté ploše.
  • Po stopách literatury, aneb jména jako Gogol, Tolstoj, Čechov nebo třeba Puškin zná asi každý z nás.
  • Ruská pohostinnost – jestli je něco věhlasné, tak právě ruská pohostinnost. Užijte si příjemné chvilky s místními, poznejte chutnou místní kuchyni a nezapomeňte ochutnat místní vyhlášenou vodku, díky které vznikl nejeden povedený vtip.
  • Je to město plné kontrastů, ve kterém najdete pozůstatky komunistického režimu, ale také moderní mrakodrap, které byste zde rozhodně nečekali. Na kontrasty tu narazíte na každém kroku.

letadlo ve stínu

Pořiďte letenky a zařiďte víza

Není to ani tak dávno, co byla Moskva poměrně špatně dosažitelnou destinací. Nízkonákladové společnosti se o tuto lokalitu příliš nezajímali. To se však již změnilo, a dnes se můžete do Moskvy dostat poměrně komfortně, a dokonce i za skvělou cenu. Letenky do Moskvy můžete najít buď na stránkách vámi vybraných leteckých společností, anebo si je nechat najít prostřednictvím praktického a intuitivního vyhledávače. Ten vám představí výsledky ze stránek všech společností, které do této destinace cestují. Budete si tedy moci vybrat z mnoha výsledků ten, který vám bude vyhovovat nejvíce.